Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava KCHN při Krajské výstavě Lysá nad Labem

7. 5. 2008

        Na Klubovou výstavu jsem nejela s moc velkým nadšením, i když někde ve mně se přeci jenom skrýval malý kousek naděje. Na 99% jsem totiž předpokládala a nejenom já, že Nely porazí Kitty z Haliparku, se kterou byla ve třídě šampionů.
        S Miladou jsme přijely do Lysé, v klidu zaparkovaly a vydaly se k výstavišti. V hale jsme našly náš kruh a vybraly si pěkné místečko, kde jsme se uvelebily. S Nelinkou jsem chvilku trénovala, potřebuje se vždy zaklimatizovat, neboť jsem si všimla, že výstavy v halách jí moc nevyhovují, pravděpodobně jí vadí akustika a často pak klopí ouška. To když se vystavuje venku, je ve svém živlu a ouška staví  jedna radost.
        A už to začalo. Klubové výstavy se zúčastnilo 133 psů, z toho bylo 104 číňánků a 29 peruánů. Posuzovalo se ve dvou kruzích. Peruány, štěňata a dorost číňanů  posuzoval pan David Kolínský a ostatní číňánky paní Věra Sosnová. Nejdříve nastoupili nahatí pejskové a pak už nastoupily feny. Ani jsem tentokrát nebyla moc nervózní, neboť jsem s úspěchem, jak již jsem psala výše, moc nepočítala. Paní rozhodčí posuzovala přísně nejen na stole, ale nechala nás běhat dlouho v kruhu a následně i Nely s Kitty vedle sebe, pak jsme je postavily do výstavního postoje a jako kdyby Nelinka věděla, že jde o všechno, postavila ouška (hala nehala), jak jen to nejlíp uměla. A .... hurá ... je první...má "CAC" !!! Strašně moc lidí za mnou chodilo, až mě to překvapilo a gratulovali mně i Nely k prvenství a ptali se, zda jsem slyšela ten veliký potlesk, že to bylo něco úžasného, ale já se přiznám, že jsem byla v takovém šoku, že jsem nic nevnímala.    
        Pak jsme si to s Nelinkou hezky užívaly a připravovaly se, teda spíše já, na boj o BOB. Tentokrát se šlo o dva BOBy, a to PP a HA zvlášť. S Nely jsme nastoupily a paní rozhodčí nás všechny nechala opět běhat pěkně dlouho, ale jelikož jsme zvyklé hodně sportovat, neboť Nely miluje pohyb, tak jí to nečinilo vůbec žádné problémy, a předváděla se opravdu hezky.  Opět výstavní postoj a paní rozhodčí kráčí k Nelince...hurá..a další vítězství  je naše, máme "BOB". Nelinka měla stejnou radost jako já, skákala radostí a jako kdyby říkala, byla jsem šikovná, dej mi piškotku, tak jich dostala celou hromádku.
        A už byl jen krůček k finále se zadáváním "BIS". O tento titul šli všichni vítězové s oceněním BOB, takže jak číňánci, tak i peruáni, a posuzovali nás společně pan Kolínský i paní Sosnová. Opět jsme všichni běhali a běhali, prý že jsme nejlepší, tak se musíme pořádně předvést, přiznám se, že tentokrát docházel dech mně, ale Nely běhala jedna radost. A teď to nastalo, kdo to dostane, ...myslila jsem, že se mi to zdá, ale oba rozhodčí přicházeli ke mně a Nely, úplně se mi štěstím podlomila kolena.......máme "BIS". Nely jsem popadla do náruče a už se k nám hrnuli gratulanti s tím, že Nely si to opravdu zasloužila, což mne potěšilo, neboť jsem cítila, že to myslí upřímně. Domnívám se, že kdyby se jim Nely nelíbila, neměli by důvod nám gratulovat, takže si toho velice vážím a také si vážím ocenění od rozhodčích, kteří mne skoro vůbec neznají,  tudíž vím, že posuzovali Nely a ne mne.
        Pak jsme se přesunuly s Miladou k finálovému kruhu, neboť všichni Ti, kteří dostali BOB Obrazekna Krajské výstavě, nastupovali do finálových soutěží.  Takže nyní Nely nastupovala se všemi fenami Krajské výstavy (společně všechny skupiny FCI), které získaly ocenění BOB. Nedávala jsem si moc šancí, neboť posuzovala paní rozhodčí Dolejšová a jelikož Nely již několikrát posuzovala, vím, že není zrovna její typ.  Paní rozhodčí obešla všechny a do užšího výběru vybrala 5 psů, tak jsem si říkala, je to pasé, ale najednou se ještě vrátila a ukázala na Nely. Pak nás šest nechala se předvést a začala vybírat pořadí prvních třech a opět úspěch...Nely byla druhá...res BIS female Krajské výstavy...!!!

Tentokrát to pro mě, a snad i pro Nely,  byl opravdu úžasný den, na jehož počátku jsem vše viděla v bledých barvách a na konci zářil "zlatou". Nelince musím poděkovat za to, že má se mnou takovou trpělivost a ve výstavním kruhu vždy dokáže, že je úžasná.