Jdi na obsah Jdi na menu
 


Crufts 2009

24. 3. 2009

Naše výprava do anglického Birminghamu na Crufts 2009 by se vlastně dala nazvat „Pupo-Haichi“, neboť jsme sem jeli s potomky právě z této chovatelské stanice, a to Kim Jany Kvíčalové, Rocky Lenky Markovičové a moje Nely.

Obrazek

Vyráželi jsme, výše jmenovaná děvčata a Lenky manžel, ve středu po poledni. Z cesty po Belgii a Francii jsme moc neměli, neboť jsme je projížděli v nočních hodinách. K trajektu jsme dorazili kolem třetí hodiny ranní, a tak jsme si chvilku schrupli v autě a kolem páté jsme zkusili štěstí, zda nás nevezmou na trajekt dříve, neboť jsme ho měli objednaný až na půl sedmou. A hurá, vzali nás … to už mi tuhl úsměv na tváři, neboť lodě nemusím, pro upřesnění nemusím houpání, bohužel to houpalo, ale musím se pochválit, zvládla jsem to bez ztráty kytičky, jen s opravdu malou nevolností.  
Pak nastalo další veselí, jízda autem vlevo. Ze začátku nám z toho bylo mdlo, ale Jarda to zvládal suprově, a to i na kruhových objezdech, které nás fascinovaly svou velikostí. Hotel jsme naštěstí našli bez velkých problémů a na místě zjistili, že patří Indům. Byl hezky zařízený a s pejsky jsme chodili do nádherného parčíku, který byl hned naproti hotelu. Překvapilo nás počasí, neboť Anglie nás přivítala sluníčkem, které nás provázelo celou dobu pobytu. Obrazek

Myslím, že naše výprava "Pupo-Haichi" na zdejší výstavě rozhodně ostudu neudělala, a to nejen zásluhou Rockyho a jeho famózního Res. v nabité konkurenci. Naši číňánci byli od rána v obležení, vítali "zvědavce" přátelským chováním, vrtícími ocásky, oblizováním, tulením,  na rozdíl od převážné většiny anglických číňánků, kteří Obrazekbyli vystrašení a bojácní. I v kruhu budili ti naši pozornost, a to nejen svým předvedením, které všichni tři, tedy z našeho pohledu (při porovnání s jinými), měli úžasné. Kim vzbudil pozdvižení mezi přihlížejícími i samostatným předvedením na stole bez vodítka a vysloužil si pochvalu za předvedení od jednoho z gentlemanů Obrazekpracujících v kruhu. Nelynce fandila přihlížející Angličanka, také chovatelka číňánků, která zde prodávala oblečky a upomínkové předměty, po Nely celou dobu pomrkávala, a jak jsem s ní nastoupila do kruhu, hlásila děvčatům, že má veliké šance být první…. no, bohužel, nevyšlo to. Ale Nely, jako by věděla, že se musí ukázat v nejlepším světle, předvedla se opravdu excelentně jak v běhu, na stole, tak i v postoji a musím říci, že i postoj na volno zvládla úžasně, nezklamala mne, holčička moje zlatá.  

Z výstavy jsme se vrátili ještě do hotelu, kde jsme si pochutnali na indické večeři a na zpáteční cestu jsme vyráželi kolem půl třetí ráno. Zpáteční trajekt jsem již zvládla lépe, asi musím více trénovat, a domů jsme dorazili (tedy já) kolem desáté večer úplně vyčerpaní a zbytek posádky po malém občerstvení  ještě pokračoval do Sušice.  

A co na závěr, výstava byla po všech stránkách velice náročná, ale pro nás všechny znamená cennou zkušenost .

 

Náhledy fotografií ze složky Crufts 2009